Niezauważone Perły 2019
sksil

Oferta dla szkół

Chcemy popularyzować kulturę i sztukę filmową wśród uczniów

Drogie grono pedagogiczne, specjalnie dla Państwa oraz uczniów Waszej szkoły przygotowaliśmy ciekawe propozycje filmowe połączone z zajęciami edukacyjnymi.

 

Zabierzcie głos w kinie!

"Uwielbiam w kinie to, że fabuła filmu jest przestrzenią do dyskusji nad najpoważniejszymi kwestiami tego świata…" [cyt. Benh Zeitlin, amerykański filmowiec] … również Waszymi drodzy uczniowie

Kino Zorza oprócz tradycyjnej oferty filmowej, przygotowało w tym roku cykl zajęć edukacyjnych odbywających się dwa razy w miesiącu.

Pomożemy Państwu dobrać taki repertuar, który porusza istotne dla współczesnej młodzieży problemy. Oprócz projekcji filmu, proponujemy również dyskusję, w której udział wzięliby uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni przez nas specjaliści.

To oferta skierowana głównie do młodzieży z najstarszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół średnich.

W naszym kinie istnieje również możliwość przeprowadzenia indywidualnej lekcji połączonej z projekcją filmu przez Państwa nauczyciela z wybraną klasą bądź klasami*.   

*Szkoły zainteresowane takimi zajęciami są proszone o informację z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wystarczy się z nami skontaktować pod nr tel. 885 100 082.  Kino Zorza zastrzega sobie również prawo do zmiany bądź przerwania oferty

 

Lektura w kinie, albo inny film

W ofercie posiadamy także adaptacje powieści czy lektur szkolnych, które możemy wyświetlić specjalnie na Państwa życzenie. Jeśli zaś mają Państwo propozycję konkretnego filmu, którego akurat nie ma w naszym repertuarze - postaramy się go dla Was zorganizować.

 

Organizacja imprez

Jesteśmy również otwarci na wszelkie pomysły, czy organizację wydarzeń związanych z potrzebami szkoły. Dysponujemy salą kinową (518 miejsc), mniejszą salą tzw. studyjną (44 miejsca), przestronną Filmową Café wraz z cateringiem oraz przyjazną obsługą całego wydarzenia.

Możliwości kina pozwalają na organizację m.in.: konferencji, imprez okolicznościowych, sympozjów czy szkoleń.

 

Dodatkowe informacje

Transport: na Państwa życzenie zapewniamy transport młodzieży do kina i powrót do szkoły za dodatkową opłatą.

Ceny: biletów grupowych na filmy 2D wynoszą - 12 zł,
biletów grupowych na filmy 3D wynoszą - 13 zł
(opiekunowie grup szkolnych oraz dzieci w trudnej sytuacji finansowej - wchodzą gratis)

Vouchery dla nauczycieli: taki bilet ma charakter otwarty i jest nieograniczony datą, ani godziną. Doskonały, jako prezent lub dodatkowa forma gratyfikacji pracownika. Okres ważności takiego biletu ustalamy na Państwa życzenie. Jego cena to 14 zł (powyżej 50 szt.)

Rezerwacje oraz szczegółowe informacje dotyczące oferty uzyskają Państwo pod nr tel.: 885 100 082, 17 853 26 37 oraz kinozorza.pl, zorza@kinozorza.pl
Kino Zorza, ul. 3 Maja 28, 35-030 Rzeszów
     

 

REPERTUAR DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i PONADPODSTAWOWYCH

 

 

Tolkien

Gatunek: biograficzny

Czas trwania: 1 godz. 52 min

„Tolkien” ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”.

 

 

 

 

 

 

Manu. Bądź sobą

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy

Czas trwania: 1 godz. 28 min. 

Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. 

 

 

 

Praziomek 

Gatunek: animacja, komedia

Czas trwania: 1 godz. 35 min. 

Premiera: 22 kwietnia 

Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot - brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to... niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

 

Wymarzony 

Gatunek: komedia, dramat 

Czas trwania: 1 godz. 55 min.  

Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Miedzy Theo, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje miłości. Tymczasem od lat starająca się o adopcję dziecka Alice, która już niemal straciła nadzieję, zostaje wytypowana jako ide­alna kandydatka na nową mamę Theo. Ich pierwsze spotkanie okaże się decydujące. Czy mały Theo jest 

 

 

 

 

Panda i Banda 

Gatunek: animacja, komedia, przygodowy 

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Premiera: 24 maja

Pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwe drzwi. Grupa przyjaciół: niedźwiedź, łoś, tygrys i królik stają przed wyzwaniem dostarczenia pandy do jej prawdziwego domu, po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa dostarczy im masy przygód i stanie się próbą ich przyjaźni.

 

 

 

 

 

Aladyn  

Gatunek: komedia, przygodowy 

Czas trwania: 1 godz. 50 min.

Premiera: 24 maja 

Aktorska adaptacja klasycznej animacji Disneya "Aladyn" w reżyserii Guy'a Ritchie z Willem Smithem w roli Dżina wejdzie do polskich kin 24 maja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paskudy. Ugly Dolls

Gatunek: animacja, komedia, przygodowy 

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Premiera: 31 maja

Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonej na uboczu mieścinie Uglyville. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało.  Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudom nie dane jest trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku.  Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym, by być wspaniałym?!  Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom? No raczej, bo przecież paskudne jest cudne!

 

 

Krew Boga 

Gatunek: historyczny

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Premiera: 14 czerwca

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie "starej wiary" Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć...

 

Wywiad z Bogiem 
Gatunek: fabularyzowany dokument
Czas trwania: 1 godz. 30 min
Premiera: 19 kwietnia 
Po powrocie do domu z wojny w Afganistanie, dziennikarz Paul Asher stara się poradzić sobie z następstwami swoich doświadczeń, nieudanego małżeństwa i jego umierającej wiary. Nie wiedząc, do kogo się zwrócić, zanurza się głęboko w coś, co może okazać się historią jego życia - wywiadzie z tajemniczym mężczyzną, który twierdzi, że jest Bogiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień czekolady
Gatunek: familijny, przygodowy 
Czas trwania: 1 godz. 15 min
Premiera: 31 maja 
"Dzień czekolady" to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę... nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia! "Dzień czekolady" to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

 

 

Rocketman 
Gatunek: biograficzny, dramat, fantasy
Czas trwania: 2 godz. 01 min.
Premiera: 7 czerwca

Historia życia Eltona Johna ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Słońce też jest gwiazdą 

Gatunek: dramat, romans

Czas trwania: 1 godz. 50 min.

Premiera: 31 maja 

 

Natasha (Shahidi) i Daniel (Melton) pochodzą z różnych środowisk. Ona nie wierzy w nic, czego nie da się udowodnić naukowo. On to niepoprawny romantyk. Jedno z nich wkrótce wyjedzie na zawsze. Spotykają się przypadkiem w Nowym Jorku i jest im dany zaledwie jeden wspólny dzień. Czy można przeżyć wielką miłość, gdy czasu jest tak niewiarygodnie mało?

Film został zrealizowany na podstawie ksiązki Nicoli Yoon pt. Słońce też jest gwiazdą. 

 

 

 

POWTÓRKI FILMÓW NA ŻYCZENIE: 


Mój piękny syn  

Gatunek: dramat 

Czas trwania: 1 godz. 50 min. 

Film odpowiada na edukacyjne zapotrzebowania związane z programami wychowawczo-profilaktycznymi szkół średnich, a także ofertą pedagogizacji rodziców.

To film o uzależnieniach od narkotyków, dojrzewaniu i trudnym buncie nastolatków oraz wzmacnianiu relacji między dziećmi i rodzicami.

 

 

 

 

 

 

Chłopiec z burzy 
Gatunek: familijny
Czas trwania: 1 godz. 40 min.

 

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma¬lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

 

 

 

Kurier

Gatunek: historyczny, sensacyjny

Czas trwania: 1 godz. 40 min

 

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”.

 

 

 

 

 

Sekretny świat kotów 
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Czas trwania: 1 godz. 45 min.

Życie młodego kota Oskara to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrej pani, gdzie niczego im nie brakuje. Pani zaś jest przekonana, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryje, że nie do końca ma rację! Oskar to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie - Miaukocji, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Oskarowi rusza tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie jak to było być młodym dachowcem. W pełnej przygód wędrówce towarzyszy mu postrzelona papuga o złotym sercu. Wkrótce mały Oskar odkryje to, o czym marzą wszystkie koty, ale czy będzie to Miaukocja… to się dopiero okaże.

 

 

 

 

 

Mia i biały lew
Gatunek: familijny, przygodowy
Czas trwania: 1 godz. 40 min.

 

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

 

 

Corgi, psiak Królowej
Gatunek: familijny, animacja
Czas trwania: 1 godz. 30 min.

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno¬wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma¬dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war¬czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę. 

 

 

 

Serdeczne zapraszamy na seanse!

ANGRY BIRDS

Polecamy
KinoLetnie2019.jpg

KINO LETNIE 2019

Kino Letnie to przede wszystkim doskonała okazja do obejrzenia świetnych filmów w niecodziennych warunkach. Urokliwa atmosfera,...

czytaj dalej
BajkoweWakacje2019_fb.jpg

BAJKOWE WAKACJE 2019

W każdą wakacyjną środę w lipcu i sierpniu kino Zorza zaprasza wszystkie dzieci na seanse przygotowane specjalnie dla nich.W repertuarze...

czytaj dalej
Niezauwazone_Perly_2019b.jpg

NIEZAUWAŻONE PERŁY 2019

„Niezauważone perły” są wakacyjnym cyklem filmowym, mającym na celu prezentację filmów ostatnich miesięcy, które...

czytaj dalej
AndreShalDance_fb.jpg

ANDRÉ RIEU "ZATAŃCZYMY?"

Doroczne koncerty André Rieu w jego rodzinnym mieście Maastricht przyciągają...

czytaj dalej
Kino Zorza Filmowa cafe Regionalna Fundacja Filmowa Polski Instytut Sztuki Filmowej
Kinads kultura i sztuka piotrsamolewicz.pl FINA
Tanie poniedziałki
Zapowiedzi Sierpień
wbx
Pisf
DKF Zorza