Babski wieczór: Jutro będzie nasze

Babski wieczór: Jutro będzie nasze

„Jutro będzie nasze” – mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech, wyprzedzając w tamtejszym box office nawet „Barbie” Grety Gerwig i „Oppenheimera” Christophera Nolana. Jest to zasługą między innymi jednego z najbardziej zaskakujących - i jednocześnie satysfakcjonujących - zakończeń filmowych ostatnich lat.

Ten włoski przebój rozgrywa się w podnoszącym się z kryzysu powojennym Rzymie i nawiązuje do dzieł neorealizmu, w szlachetną tradycję wkłada jednak współczesne treści. Bo „Jutro będzie nasze” mówi o zbiorowym przebudzeniu, o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy. Przeplatający śmiech i łzy, wprost dotykający bolesnych doświadczeń, a przy tym lekki jak rzymskie wakacje film Cortellesi dowodzi, że przyszłość leży – dosłownie – w naszych rękach. Czy od czasów naszych babek coś dla siebie wywalczyłyśmy? Tak, i lepiej mocno tego pilnujmy, mówi reżyserka.

czas trwania: 1h 58m

reżyseria: Paola Cortellesi
scenariusz: Paola Cortellesi, Furio Andreotti
gatunek: Komedia
produkcja: Włochy
premiera: 24 maja 2024

Kup bilet

26 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy wszystkie panie na Babski Wieczór i przedpremierowy seans filmu "Jutro będzie nasze".
Tradycyjnie przed seansem w holu kina od godz. 18:00 zaplanowano różne pokazy kosmetyczne i dietetyczne dla Pań.

Nie prowadzimy rezerwacji miejsc na seans. Bilety w cenie 20 zł na to wydarzenie będzie można kupić w kasie kina, biletomacie lub przez internet.

Galeria wydarzenia

Zobacz także