Edukacja filmowa

Od kilkudziesięciu lat współpracujemy z rzeszowskimi szkołami, które zawsze mogą liczyć na pomoc w odpowiednim doborze repertuaru. Mamy wiele ciekawych i ważnych propozycji filmowych - dostosowanych do potrzeb konkretnej problematyki omawianej na lekcjach. Zapewniamy również możliwość zaproszenia na spotkania z cyklu "Lekcja w kinie" - specjalistów z danej dziedziny.

Oprócz filmowej oferty przeznaczonej dla szkół podstawowych i średnich. Proponujemy pedagogom spotkania dla uczniów dotyczące wybranych zagadnień poruszanych w szkole tj. problem z uzależnieniami, problemy dorastania, akceptacja otoczenia, poszukiwanie własnej tożsamości. Podejmujemy również zagadnienia historyczne. Do omawianej problematyki pomagamy dobrać odpowiedni film. Współpracują z nami zaprzyjaźnieni psychologowie, historycy, dziennikarze oraz kulturoznawcy.

W ofercie, jest również możliwość  lekcji historii rzeszowskiego kina. Widzowie mają okazję pozwiedzać kino oraz kabinę projekcyjną, gdzie znajduje się m.in. zabytkowy projektor filmowy 35 mm.

Udział w lekcjach z prelegentem i pofilmową dyskusją mogą brać pojedyncze klasy lub większe grupy. Wystarczy zadzwonić i umówić się z nami, z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Oferta obowiązuje również podczas ferii oraz w wakacje, kiedy organizowane są półkolonie.

Do współpracy zapraszamy również działające w szkołach i na uczelniach Koła Filmowe.
Oferta:
Na Państwa życzenie zapewniamy transport uczniów do kina i powrót do szkoły za dodatkową opłatą.  
Cena biletu - 13 zł od ucznia. Opiekunowie grup szkolnych wchodzą na seanse gratis. Dzieci w trudnej sytuacji finansowej również mają wstęp wolny. Jesteśmy elastyczni, dostosowujemy godziny seansów szkolnych do Państwa potrzeb.
Dla bezpieczeństwa uczniów oraz nauczycieli możemy zaproponować seans filmowy dla konkretnej szkoły na sali kinowej liczącej 518 miejsc, lub pojedynczej klasy na dwóch salach z 44 miejscami.


Rezerwacje oraz szczegółowe informacje dotyczące oferty uzyskają Państwo pod nr tel.: 885 100 082, 17 853 26 37 oraz kinozorza.pl, zorza@kinozorza.pl
Kino Zorza, ul. 3 Maja 28, 35-030 Rzeszów