O nas

Kino Zorza istnieje w Rzeszowie od 67 lat. To kino, w którym Widz oprócz komercyjnych filmów, znajdzie ambitne ekranizacje nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach.

Kino Zorza zaprasza - na największe hity filmowe w 3D i nie tylko; transmisje NA ŻYWO spektakli operowych wprost z Metropolitan Opera w Nowym Yorku; do kina letniego, które znajduje się w ogródku letnim Filmowej Cafe gdzie prezentujemy filmy "pod chmurką"; comiesięczne spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Zorza oraz filmy niespodzianki w ramach cyklu "Zorza w Ciemno"; z kolei w każdy ostatni piątek miesiąca organizowane są "Babskie wieczory".

Ponadto organizujemy seanse dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pomagamy dobrać odpowiedni repertuar dla każdej grupy wiekowej; istnieje możliwość organizacji "lekcji w kinie" dotyczącej wybranej problematyki.

Kino Zorza prowadzone jest przez Regionalną Fundację Filmową. To najbardziej rozpoznawalne cyfrowe kino w Rzeszowie, wyświetlające filmy w najnowocześniejszej technologii trójwymiarowej wraz z systemem dźwiękowym Dolby Digital Surround EX .
Kameralny parking samochodowy oraz rowerowy znajduje się przy ulicy Zygmuntowskiej.
W kinie Zorza znajdują się trzy sale. Sala widowiskowa (518 miejsc), sala czerwona (44 miejsca) i sala niebieska (44 miejsca).
Kino Zorza  jest zrzeszone w Stowarzyszeniu Kin Studyjnych oraz prestiżowej europejskiej sieci kin EUROPA CINEMAS.